Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye'nin mekanik tesisat sektöründeki ilk ücretsiz ilan sitesidir. Mühendis kurucusu ve mühendis çalışanlarıyla, sektöre hizmet ve gönül veren herkesin mekanik tesisat sektöründe kullanılabilecek ikinci el ürünlere ulaşabilmesi için kurulmuştur.

Günümüz şartlarında enerji verimliliği ve ekonomik çözümler önem kazanırken ilk yatırım maliyeti de çok önemli duruma gelmektedir. İlk yatırım maliyetinin azaltılabilmesi için düşük kalitede ürün tercihi ya da maliyeti düşük ürün tercihi yanında ikinci el ürünler tercih edilmektedir.

İnternet kullanımın arttığı ve ulaşılabilirliğin kolaylaştığı bu dönemde mekanikoda.com olarak mekanik tesisat sektöründe kullanılmış yada kullanılmamış ikinci el olarak nitelendirilen tüm ürünlerin ücretsiz sergilendiği bir platform olarak hizmet vermektedir.

Amacımız

Türkiye iklimlendirme sektörü toplam ticaret hacminin 9,1 milyar USD (TOBB 2018 Sektörü raporunda) ve üzerinde olduğu bu dönemde atıl, stok hareketi olmayan yada kullanılmayan tüm ürünleri piyasaya çıkartarak 2.el piyasasını Türkiyeye sunabilecek bir platform oluşturmak ve cari açığa fayda sağlamaktır.

Neden mekanikoda.com

Depo yada stok olarak nitelendirdiğimiz alanlarda bekletilen, atıl yada kullanılmayan ürünlerin kullanabilecek kişilere ulaştırılabilmesi için mekanikoda.com kullanıcısı olmak gerekmektedir. Ayrıca, bilindiği üzere bir çok yerli ve yabancı marka ürün sektörde bulunmaktadır ama her ürünün sektördeki bilinirliği homojen değildir. mekanikoda.com Türkiye'nin her bir noktasından her markaya ve her ürüne anında ulaşılabilecek bir platform olma özelliği ile sektörü bir araya toplamaktadır.